Akademicka Trójka

Wiele razy startowałem w przeróżnych zawodach w wielu miejscach świata. Tym razem to mi przyszło zająć się organizacją sportowej imprezy. Zostałem współorganizatorem biegu masowego „Akademicka Trójka”, który odbędzie się 4 czerwca 2014 o godzinie 12.00 w okolicach Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Dokładniej jestem Dyrektorem Biegu oraz Sędzią Głównym Zawodów, więc odpowiedzialność to spora. Muszę przyznać, że organizowanie takiego wydarzenia to nie lada wyczyn. Wiele formalności trzeba spełnić, aby wszystkie sprawy zapiąć na ostatni guzik, ale mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy będą zadowoleni. Będzie to już druga edycja tego akademickiego biegu na dystansie 3km. Po ubiegłorocznym sukcesie imprezy w tym roku stała się ona również Mistrzostwami AJD w biegu na 3km. Przewidziano także klasyfikacje: najlepszy uczeń i uczennica, najlepszy pracownik naukowy oraz najlepszy pracownik służb mundurowych. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie City Cross, a patronat honorowy objął Prezydent Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk, który zapowiedział również, że pobiegnie razem z nami.

Akademicka Trójka

Oficjalny plakat biegu

Start i meta biegu, a także Biuro Zawodów będą znajdowały się w okolicach wejścia do Akademickiego Centrum Sportu przy ulicy Zbierskiego 6, natomiast trasa biegu będzie wiodła ulicami Zbierskiego – Dąbrowskiego (chodnik) – Akademicką –Armii Krajowej (chodnik) – Zbierskiego.

Zawodnicy będą mieli do pokonania dwie pętle o długości 1500m. W kategorii głównej kobiet i mężczyzn przewidziano nagrody pieniężne, natomiast w pozostałych kategoriach medale i puchary. Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w biegu oraz do kibicowania uczestnikom. Pierwszych 50 kobiet i pierwszych 50 mężczyzn otrzyma pamiątkowe koszulki, wykonane z materiałów technologicznych, doskonałe do treningów biegania. Zapisywać się do biegu można na stronie internetowej: biurozawodow.pl/events/info/akademicka3-2014 lub w dniu biegu od godziny 9.30 do 11.00 w biurze zawodów.

Patronat medialny nad imprezą objęły: Telewizja Orion, Radio RMF MAXXX, wczestochowie.pl, Radio FIAT

Zapraszam serdecznie do biegania i kibicowania! 

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close