Zawody w Chinach 2015 – podsumowanie

Zakończyły się już jedne z najciekawszych zawodów w chodzie sportowym, które tradycyjnie w regionie Wuzhong (Suzhou) organizują Chińczycy. Trzecia edycja tych zawodów przyniosła moim zdaniem najwyższy poziom w historii ich rozgrywania. Było wiele emocji, a walka o pierwsze miejsce indywidualnie toczyła się praktycznie do ostatnich metrów. Wygrał o kilka sekund Chińczyk Zhen Wang przed reprezentantem Australii, Danem Bird-Smithem. Drużynowo całą klasyfikację z czterech dni wygrał zespół X-treme Beef w składzie Dane Bird Smith, Grzegorz Sudoł, Eider Arevalo i Perseus Karlstrom. Kolejne dwa miejsca drużynowo zajęły zespoły ukraińskie, dalej Chińczycy i Rosjanie. Niedługo wrzucę linka ze szczegółowymi wynikami.

Wśród kobiet wygrała Ludmiła Oljanowska, która zwyciężyła również w klasyfikacji 4-dniowej. Polki zajęły 6 miejsce. Wygrały Ukrainki przed Chinkami, trzecie miejsce skład międzynarodowy: Agnieszka Dygacz, Neringa Aidietyte, Brigida Verbatyte i Wikoria Madarasz. Dalej Rosjanki z Portugalką i Hiszpanką, Chinki i Polki.

Dla mnie niestety zawody zakończyły się pierwszego dnia. Po dyskwalifikacji, kiedy praktycznie straciłem szansę na dobre miejsce startowałem jedynie dla zabawy. Walczyłem dzielnie, skończyłem każdy dystans, ale walki indywidualnie ani drużynowo już nie było. Napiszę jeszcze szerszą relację po powrocie. 

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close