Przegląd biegowego świata #2

Zapraszam na drugi odcinek mojego cyklu. Dzisiejszy przegląd przygotowuję z Sydney, gdzie przygotowywałem jeden z moich artykułów (przy okazji poznając to przepiękne miasto). Oto mój kolejny Przegląd biegowego świata.

[more]

 

BLOG

Dziś polecam blog Karoliny Michalczyk pt. Rozbieganamama.pl. Więcej o autorce można przeczytać też w artykule na stronie RW pod tym linkiem. Generalnie blog się chyba „skończył”, bo przestał być uaktualniany regularnie, niemniej jednak był całkiem ciekawy i można go było czasem z przyjemnością poczytać i zdjęcia poprzeglądać. Liczę, że autorka wróci jeszcze do pisania.

NAUKA

Dziś prezentacja z 2014r., (Managing training load for sport performance” autorstwa Yann Le Meur) która pomaga rozpoznać przetrenowanie. Polecam wszystkim pasjonatom treningu. 

KSIĄŻKA


Jako książkę z bieganiem związaną polecam książkę Billa Pierce’a, Scotta Murra i Raya Mossa  „Runner’s World Run Less, Run Faster: Become a Faster, Stronger Runner with the Revolutionary First Training Program”. Książka generalnie przedstawia plany treningowe, mające dawać jakieś nowe światło na trening itd. Dam znać za tydzień, jak już całą przeczytam. 

NOWOŚĆ

Na stronie Magazynu Outside we wtorek ukazała się informacja, że 29-letni Stephan Shay porzucił pracę, by poświęcić się w bieganiu. Zamieszał w wiekowym samochodzie, którym podróżuje po USA. Więcej o nim przeczytacie w tym artykule.

ZDJĘCIE

Orlen Warsaw Marathon biegacze na Moście Świętokrzyskim (fot. Damian Kramski)

Dziś polecam zdjęcie, które zostało uznane za najlepsze zdjęcie biegowe w Polsce w ubiegłym roku. Zdjęcie Damiana Kramskiego zwyciężyło w  konkursie PZU Run Photo 2015. Przedstawia ono biegaczy podczas Orlen Warsaw Marathonu na Moście Świętokrzyskim. Polecam również pozostałych finalistów na stronie: http://runphoto.press.pl/.

TWARZAK

Polecam informację o projekcie „Droga do Rio”, gdzie wspieramy grupę trzech dobrze zapowiadających się sportowców z szansami na Rio. Co prawda do końca zbiórki zostało tylko dwa tygodnie i z uzbieraniem kasy może być już ciężko, niemniej trzymam kciuki i życzę powodzenia. Więcej szczegółów na stronie DrogadoRio.runandfun.pl oraz na funpage’u poniżej:

Polecam również film opisujący projekt: 

Danka from DeltaFilms on Vimeo.

FILM

Dziś przedstawiam kilka kolejnych ćwiczeń, uwzględniających wzmacnianie łuku stopy w króciutkim filmie:

MINUS

Po pierwsze tytuł („Ultramaratończykom mózg się kurczy”). Po drugie wybiórcze informacje. Po trzecie sugerowanie, że bieganie szkodzi, żeby kogoś przestraszyć. A to wszystko na stronie PAP. Rozumiem, że w dzisiejszych czasach tylko przez sensacyjne tytuły udaje się przyciągnąć czytelnika, ale czy nie można było podać rzetelnie informacji o tych badaniach, zamiast robić tanią sensację? Czy nie lepiej było by napisać, że czasowe zmniejszenie objętości mózgu czy chrząstek to ciekawostka, a nie nic groźnego. Można by, tylko po co. Spokojny bieg być wypoczynkiem. I nikomu nie zaszkodzi. Tutaj opisywany materiał. 

UŚMIECHNIJ SIĘ

Polecam film autorstwa BuffDudes, gdzie mamy typowych uczestników uczęszczających na typową siłownię. W klimacie filmu przyrodniczego, który opisuje różnorodność gatunków tam uczęszczających. Brakuje tylko głosu Krystyny Czubówny.

SPRZĘT

Widzieliście TOM TOM Bandit? To kamerka, która wydaje się być alternatywą dla GoPro Hero. Czy się nią stanie? Zobaczcie krótki test:

INSPIRACJA

EDIT:

Postanowiłem zmienić piosenkę Damiana Syjonfama „Kto siłę ma”, która niedawno miała swoją premierę na YT na „Powstanie” tego samego artysty. 


%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close