Przegląd biegowego świata #13

Zapraszam na kolejny odcinek mojego cyklu, mam nadzieję, że trzynastka nie okaże się pechowa.

[more]

BLOG

Tym razem zapraszam na blog aniazmienia.pl. Jego autorka pisze o swoim blogu tak: „Ten blog to historia tego, jak zmieniłam wszystko. Będę cofała się do momentu, kiedy zaczynałam, jak to się właściwie stało, co się wydarzyło, nim zaczęłam zmieniać. Ale nie znajdziecie tu porad, pomysłów na diety cud, który miałby zdarzyć się w tydzień. To jest moja historia – w tej chwili już 3 lat pracy nad sobą. Nie będę nikomu mówiła co powinien, co robi dobrze, a co źle. To historia, przy której trzeba chcieć się na chwilę zatrzymać, pomyśleć, poczuć… i wziąć coś dla siebie. Lub uznać, że to nie to i szukać dalej.
Ten blog jest o tym, co dzieje się w głowie, sercu i ciele człowieka, kiedy zmienia. A to jest po prostu… cały wszechświat. Cała gama uczuć i emocji. Dobrych i złych. Radości i smutków. I często bólu. I złości. A potem euforii.
Jeśli myślisz, że możesz tu znaleźć coś dla siebie: zapraszam.
Sam znalazłem wiele. Więcej pod linkiem: aniazmienia.pl

NAUKA

Dlaczego ludzie są wolniejsi niż większość zwierząt? Na to pytanie starają się odpowiedzieć autorzy poniższego filmu.

KSIĄŻKA

Książka na ten tydzień to „Urodzeni Bohaterowie” Christophera McDougalla wydawnictwa Galaktyka. Po książce „Urodzeni Biegacze”, która była bardzo głośno komentowana w biegowym świecie autor powraca z kolejną książką. Co prawda nie zamiesza nią chyba aż tak bardzo, jak ostatnim razem, ale z chęcią się z nią zapoznam (zapewne w najbliższym tygodniu).

NEWS

Sparaliżowany Adam Gorlitsky dzięki zaawansowanej technice – zmechanizowanym egzoszkielecie jest w stanie pokonać nawet 10km na własnych nogach. Pokonuje średnio 2,6km na godzinę, więc dla niego 10km dystans Bridge Run będzie stanowił wyzwanie równe maratonowi. Szacun. Więcej tutaj. 

TRENING

Dzisiaj trening i rozmowa o sporcie z Mariuszem Giżyńskim. Kto jeszcze nie widział, zapraszam. 

TWARZAK

Dzisiaj zapraszam na stronę programu Aktywnie Bardzo nadawanego w Radiu Zet. Wiele ciekawych informacji, wiele motywacji, humor, więc wszystko, czego potrzeba.

FILM

W dziale film tym razem historia biegu na 800m, w telegraficznym skrócie. 

UŚMIECHNIJ SIĘ

Włoski zawodnik Rugby, Davide Vesta został złapany na dopingu. Pobił swoisty rekord, bo w jego organizmie znaleziono 11 różnych substancji zakazanych. Widać stwierdził, że jak szaleć to szaleć. Więcej szczegółów tutaj. 

SPRZĘT

O urządzeniu Stryd do pomiaru mocy u biegaczy pisałem praktycznie równo rok temu w moim artykule na portalu bieganie.pl (tekst możecie przeczytać tutaj). Ostatnio znowu jest o nim głośno. Więcej pod tym linkiem. 

PIOSENKA 

Piosenka na ten tydzień to „Hunger Of The Pine” grupy alt-J.  


E-mail kuba@bieganie.pl
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close