Kim jestem?

Nazywam się Jakub Jelonek. Od kilkunastu lat trenuję lekkoatletykę, a dokładniej chód sportowy, a sport od zawsze był obecny w moim życiu. Odnosiłem większe lub mniejsze sukcesy, zawsze dążąc do ambitnych celów w mojej karierze sportowej. Startowałem dwukrotnie na Igrzyskach Olimpijskich – w Pekinie i w Rio de Janeiro, zdobyłem dwa medale Pucharu Europy (indywidualnie i drużynowo), byłem też 7. na Mistrzostwach Europy w Barcelonie w 2010 r. Mam w swoim dorobku kilkanaście medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Ciągle startuję i poprawiam moje wyniki, by powalczyć jeszcze o Tokio 2020 r. 

Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie, jestem magistrem Wychowania Fizycznego, a obecnie piszę pracę doktorską na tej uczelni. Jestem naukowcem, który bada możliwości w sporcie, poznaję tajniki fizjologii, dietetyki, treningu i szeroko pojętego sportu. Jestem nauczycielem akademickim – od 7 lat pracuję na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie prowadzę zajęcia ze studentami na kierunkach: Wychowanie Fizyczne, Turystyka i Rekreacja oraz Fizjoterapia. 

Zamiłowanie do poznania granic ludzkich możliwości doprowadziło mnie niezwykłej dociekliwości na temat ludzkiej fizjologii oraz metod treningowych, stosowanych w wielu dyscyplinach sportowych. Prywatnie od zawsze interesuję się nowymi technologiami, zarówno na poziomie konsumenta, jak i twórcy przeróżnych rozwiązań. Szczególnie ważne jest dla mnie wykorzystywanie w praktyce nabytych informacji.


Pracuję też jako dziennikarz sportowy, dzieląc się z czytelnikami moją dotychczasową wiedzą i doświadczeniem. Współpracowałem z portalem poświęconym bieganiu w Polsce – bieganie.pl, a także regularnie piszę artykuły dla wielu magazynów w wersji papierowej i elektronicznej m. in. dla Magazynu Bieganie, Magazynu Trenera, Focusa, Championa i innych.

Od 2008 roku piszę regularnie mojego bloga, na którym dzielę się moimi spostrzeżeniami na wiele tematów, nie tylko sportowych. Zapraszam do współpracy związanej z blogiem, wszelkich szczegółów udzielam przez mój e-mail.

Od kilku lat jestem trenerem, przygotowując moich zawodników – zarówno wyczynowców startujących w oficjalnych zawodach lekkoatletycznych, ale i robiących to dla siebie, dla zdrowia, odchudzających się albo szykujących się do docelowych biegów ulicznych i innych. Jeśli chodzi o moje kwalifikacje, to posiadam uprawnienia trenera lekkiej atletyki Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, odbyłem też kursy prowadzony przez Akademię Trenerską przy Ministerstwie Sportu dla zaplecza kadry narodowej. Brałem też udział w szkoleniu IFM SUMMIT, który prowadził sam Kelly Starrett. 

Jeśli chcesz ze mną współpracować – zapytaj mnie o taką możliwość przez e-mail: kuba@bieganie.pl

Bardzo lubię podróżować – zwiedziłem już 5 kontynentów i wiem, że to jeszcze nie koniec. Układam także kostkę Rubika na czas, w wolnych chwilach żongluję (ale nie jednocześnie). Lubię fotografowanie, muzykę i dobre kino. Nałogowo czytam książki – biorę udział w 52 book challenge, polegającym na przeczytaniu jednej książki tygodniowo w roku, o czym piszę co jakiś czas na blogu. 

Ciągle wierzę, że to dopiero początek w odkrywaniu kolejnych szczebli sportowej kariery, jak i w szukaniu kolejnych wyzwań. Zawsze podchodzę na 100% do tego, co robię. Najważniejsze jest to, co ciągle przed nami. Jestem typem wizjonera i człowieka z pasją, który stara się urzeczywistniać swoje marzenia i plany, bo to one nakręcają mnie w życiu! 

London 2017Gonię świat (fot. Stefano De Vito)

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close