Dzień drugi

Drugiego dnia rywalizacji niestety nie udało mi się poprawić mojej pozycji. Uzyskałem dzisiaj na dystansie 12km czas 49:43 (średnio po 4:08/km, czyli coraz lepiej), ale ponownie zostałem ukarany dwoma kartkami i na ostatnim pit stopie czekałem jedną minutę. Dzisiejszy dzień był arcyciekawy jeśli chodzi o rywalizację. Wygrał Dane Birth-Smith, walczący z Chińczykiem na finiszu, który dosłownie w ostatniej chwili zmienił drużynę i obecnie jest razem z Robertem Heffernanem i Erykiem Tysse. Dane Bird-Smith miał być z dwoma przeciętnymi Australijczyami, Robi i Eryk z Grzegorzem Sudołem. Ale co ciekawe, zwycięstwo Dane’a w dniu dzisiejszym przesunęło ich na pozycję lidera drużynowo! Chińczyk który rywalizował z Danem (Chen) został później przesunięty na dalsze miejsce za 2 kartki (dodano mu minutę do czasu). Czyli pomimo, że na dzisiejszej dekoracji Piotr Trofimov stał na najniższym stopniu podium odbierze on nagrodę za miejsce drugie.

Ponadto 2 zespoły zostały dzisiaj zdekompletowane, ponieważ Eder Sanchez nie ukończył rywalizacji, kolejny Meksykanin – Omar Segura został zdyskwalifikowany (otrzymał 4 kartki), a kolejną dyskwalifikację otrzymał Brazylijczyk Bonfirm Cao. Jeden z tych zespołów był przed nami, drugi za nami, więc o jedno miejsce przesuniemy się chyba do góry (nie znam jeszcze oficjalnej klasyfikacji drużynowej, więc czekam na potwierdzenie tego). Niestety po piętach depczą nam Białorusini, dlatego trzeba będzie spiąć się mocno na ostatnie dwa dni i walczyć do końca o czołową szóstkę. Walka drużynowa jest zupełnie inna, niż indywidualna. Wszystko jest w zasięgu: ja postaram się poprawić jeszcze technikę (dzisiaj znowu na koniec na dużym zmęczeniu, kiedy walczyłem z Kazaninem, Tallentem i Heffernanem dostałem drugą kartkę), trochę lepiej musi pójść Marco de Luca (dzisiaj pomimo, że czekałem 1 minutę wyprzedziłem go o kolejne dwie), a my z Oleksyiem ponadto utrzymać przyzwoite wyniki. Jutro dystans 10km, który odbędzie się na dużych górkach, więc przyda się przygotowanie siłowe, które trenowałem przed wyjazdem. Szczegółowe wyniki z dzisiaj podam kiedy dostaniemy oficjalne rezultaty, bo tam ciągle jakieś protesty i zamieszania. Tymczasem odpoczywam fizycznie i mentalnie, bo jutro kolejna adrenalina i rywalizacja.