Dziennikarskie nowości

Kończy się kolejny miesiąc, więc jest to również czas dla mnie, aby podsumować moje ostatnie dokonania dziennikarskie. Jak pewnie zauważyliście, dość regularnie udzielam się na moim blogu dodając dość sporo wpisów ostatnimi czasy. Opisuję również moje sportowe przygotowania na moim profilu ludziesportu. To jednak oczywiście nie wszystko.

W najnowszym, marcowym numerze miesięcznika Focus można przeczytać mój artykuł na temat nowych metod zwalczania dopingu. Polecam go szczególnie entuzjastom naukowego podejścia do tematu, bo można dowiedzieć się kilku ciekawostek.

Ponadto w Magazynie Trenera można znaleźć dwa moje artykuły. Pierwszy z nich o korzyściach picia soków z buraka. Drugi to wywiad z Łukaszem Grelą, jego trenerem i prezesem Szymonem Kołeckim o sytuacji w podnoszeniu ciężarów w Polsce.

W miesięczniku Bieganie znalazły się trzy moje obszerne artykuły. Pierwszy z nich dotyczy badań funkcjonalnych. Materiał bardzo szczegółowo opisuje, jak wyglądają takie badania w Carolina Medical Center i jakie korzyści możemy dzięki nim uzyskać. Drugi z artykułów to historia nie wszystkim znanego trenera Franza Stampfla, uznawanego za jednego z twórców treningu interwałowego. W kinach mogliśmy niedawno obserwować historię Louisa Zamperiniego w filmie „Niezłomny” w reż. Angeliny Jolie (pisałem o filmie tutaj). Według mnie biografia Stampfla jest równie ciekawa i warta uwagi. Trener Stampfl przeżył ucieczkę ze storpedowanego statku, pomógł w złamaniu magicznej bariery 4 minut na milę przez Rogera Bannistera, wiele razy musiał zmieniać swoje miejsce zamieszkania z powodu dyskryminacji. Osiągał również wiele znaczących sukcesów trenerskich. Pod koniec życia przeżył tragiczny wypadek samochodowy. Po kilku dniach, na wózku inwalidzkim wrócił do pracy trenerskiej. Artykuł nosi tytuł: „Dopóki mogę mówić, mogę pracować”. Serdecznie polecam fanom lekkoatletycznych historii. Trzecim moim artykułem jest wywiad z Januszem Wąsowskim, trenerem Yareda Shegumo. Więcej oczywiście do przeczytania w magazynie Bieganie…

Polecam również archiwalny artykuł o 10 popularnych błędach żywieniowych u biegaczy, który ukazał się niedawno na stronie internetowej magazynu Bieganie.

Publikuję również w internecie. Na stronie portalu bieganie.pl można znaleźć moje najnowsze artykuły m. in. o efekcie placebo w sporcie, o wpływie sportu na nasze tętno, historię Alana Turinga, czy wcześniejsze o wpływie biegania na śmiertelność, „21 rzeczy, które robisz bez zastanowienia”, czy o piciu soków z buraka. W kolejce czeka jeszcze kilka materiałów, ale nie będę uprzedzał faktów.

W premierowym numerze magazynu Psychologia Sportu, który ukaże się w piątek, 6 marca znajdzie się mój wywiad z Michałem Ligockim.

Jeśli macie ochotę i odrobinę wolnego czasu to zapraszam do lektury, zarówno miesięcznika Focus, magazynu Bieganie, dwumiesięcznika Magazyn Trenera, magazynu Psychologia Sportu, które można już nabyć w kioskach i Empikach (lub też ich wersje elektroniczne). A w internecie powyższe teksty również czekają na kolejnych czytelników.

Oczywiście sukcesywnie powstają w mojej głowie nowe artykuły, ale nie będę może wymieniał wszystkiego, nad czym pracuję. Jak wiemy konkurencja nie śpi, a nie chcę, żeby ktoś mnie uprzedził z jakimś gorącym tematem. 😉

Przygotowuję również nowy artykuł na bloga o jednej zawodniczce z naszego chodziarskiego podwórka, ale potrzebuję jeszcze kilka dni, żebym o czymś nie zapomniał. To będzie prawdziwy hit!

Za jakiś czas ponownie zrobię podsumowanie moich tekstów, więc jeśli ktoś będzie ciekawy o czym piszę zapraszam do regularnego zaglądania na bloga.

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close