Ostatnie artykuły 1

Dla osób, które są ciekawe moich ostatnich artykułów zdecydowałem się zebrać tutaj napisane niedawno przeze mnie teksty, żeby nie trzeba było dużo szukać. Dla mnie również będzie małe podsumowanie ostatniego miesiąca. A więc po kolei.

W majowym magazynie Bieganie można znaleźć dwa moje artykuły, a mianowicie wywiad z trenerem Krzysztofem Szałachem w dziale Okiem Trenera”, a także mój obszerny artykuł na temat hipoksji w sporcie. W tym drugim tekście („Hipoksja – kiedy brak tlenu może nam pomóc”) opisuję przede wszystkim metody hipoksji używane bez wyjazdu w góry, a więc tzw. „namiot tlenowy”, hipoksję przerywaną (stosowaną za pomocą specjalnych masek), a także pokoje hipoksyjne dostępne na AWF w Katowicach i na PWSZ w Nowym Sączu. Dziękuję za pomoc w realizacji tego artykułu firmie Loxys. Wszystkie te metody, jak i działanie hipoksji szczegółowo opisuję w moim artykule. Dodatkowo w artykule tym wykorzystano świetne zdjęcia wykonane przez Julitę Hudko. Oto kilka tych fotografii:

Komora hipoksyjna w Nowym Sączu (fot. Julita Hudko)

Artykuł ten wymagał ode mnie sporo poświęcenia (fot. Julita Hudko)

Pomiar saturacji we krwi (fot. Julita Hudko)

Jak widać, byłem na „wysokości” 4100 m n. p. m. (fot. Julita Hudko)

Kolejne moje artykuły, które również mogę polecić ukazały się w numerze maj-czerwiec Magazynu Trenera. Są to wywiad z Rafałem Błachutą i jego trenerem, a także „Phill Jackson – wizjoner, który zmienił świat koszykówki”, w którym przedstawiam sylwetkę najlepszego (moim zdaniem) trenera amerykańskiej ligi NBA w historii. Polecam zarówno moją rozmowę z zawodnikiem MMA, jak i drugi materiał opowiadający o nieco kontrowersyjnym, ale bardzo skutecznym trenerze.


Ponadto w numerze kwiecień – czerwiec magazynu Champion ukazał się mój artykuł o technologiach sędziowskich (Akcja, powtórka gol! Str. 122), a także wywiad z psychologiem sportu – panią Anną Ingarden na temat odporności psychologicznej w sportach walki.

Oczywiście regularnie przygotowuję też materiały dla portalu bieganie.pl. W ostatnim czasie znalazły się tam moje artykuły o: treningu dzieci i młodzieży (część pierwsza), wpływie antyoksydantów u osób trenujących sporty wytrzymałościowe, a także recenzja książki „Kopalnie talentów„. Kilka tekstów czeka jeszcze na swoją kolej, a poinformuję o nich już niebawem. 

PS. Polecam również wywiad… ze mną, którego udzieliłem dla bloga wywiady24.blog.onet.pl 🙂 Link znajduje się tutaj!

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close