Najnowsze moje artykuły

Co jakiś czas piszę na blogu podsumowanie mojej twórczości (ostatnio tutaj), w którym można znaleźć kilka moich niedawno opublikowanych artykułów. Dziś nadszedł dzień, abym pochwalił się tym, co napisałem w ostatnim czasie. Oto garść tekstów, które są mojego autorstwa, a które znajdziecie w kioskach, salonikach prasowych, sieci sklepów Empik, a także oczywiście w Internecie. Zapraszam również do komentowania, o czym chcielibyście jeszcze przeczytać, a ja postaram się o tym napisać.

Grafika do artykułu: „Dlaczego warto czasem zmienić trenera” (fot. bieganie.pl)

Na stronie http://bieganie.pl/ znalazły się następujące moje artykuły:

Eksperyment w Naperville, czyli bardzo ciekawy przykład, jak można w inny sposób prowadzić lekcje WF, aby zachęcić uczniów do ćwiczeń. Myślę, że artykuł powinni szczególnie przeczytać rodzice zainteresowani przyszłością swoich dzieci oraz nauczyciele WF, aby zobaczyli, że istnieją takie nieszablonowe placówki. Przy okazji szkoła ta pokazuje, jak ćwiczenia fizyczne wpływają na uczenie się, skupienie i ogólnie na funkcjonowanie mózgu. Cały artykuł znajdziecie TUTAJ.

– Kolejne dwa teksty miały być w założeniu praktyczne. Czy udało się przedstawić przydatne fakty? Sprawdźcie sami. Pierwszy z nich ma tytuł: „Jak pomijanie śniadań wpływa na wyniki sportowe?”, a drugi „Ile żeli powinieneś zjeść w trakcie maratonu?”

– Innym interesującym tematem poruszanym przeze mnie są kąpiele w zimnej wodzie. Jest to bardzo popularna metoda regeneracji stosowana już powszechnie, ale w moim tekście udowadniam, że nie warto przesadzać z takim postępowaniem, bo używane kąpieli zbyt często może opóźniać rozwój naszej formy. Więcej na ten temat pod tym linkiem.

– Następny tekst porusza temat „euforii biegacza”, czyli tzw. „runner’s high”, o którym toczyło się już wiele dyskusji. Wyjaśniam w tekście różnicę pomiędzy działaniem endorfin i endokannabinoidów, które to oba związki wydzielane są w naszym organizmie pod wpływem aktywności fizycznej, a także działanie przeciwbólowe treningu. Więcej szczegółów w artykule pod tym linkiem.

– Polecam również moją relację z wyjazdu do Pragi w artykule pod tytułem: „Jak to robią Czesi?”, a szczegóły aplikacji RunSocial znajdziecie TUTAJ.

– Na koniec jeszcze krótki tekst „Dlaczego warto czasem zmienić trenera?”

Okładka najnowszego numeru Magazynu Bieganie

Oprócz na bieganie.pl mój koeljny artykuł znajdziecie też w Magazynie Bieganie, gdzie przeprowadziłem tradycyjnie wywiad z jednym z czołowych polskich trenerów do działu Okiem Trenera. Tym razem o ciekawostkach związanych z treningiem opowiadał Jacek Wosiek.

Na okładce Magazynu Trenera wrzesień/październik znalazł się Grzegorz Sudoł

Oprócz tego w Magazynie Trenera ukazały się trzy moje teksty: „Wywiad z Grzegorzem Sudołem”, „Nowoczesna hipoksja – czy trzeba jeszcze wyjeżdżać w góry”, a także „Moja prawda, czyli jak nie prowadzić kariery sportowej”. Ten ostatni tekst opowiada o historii Marka Tysona, którą można poznać dzięki autobiografii wydanej w tym roku przez wydawnictwo SQN. Polecam oczywiście wszystkie trzy teksty, jak i cały magazyn, bo trzyma poziom.

I to tyle moich ostatnich artykułów, za jakiś czas znowu zrobię podsumowanie kilku (-nastu) bieżących artykułów, a jeśli któryś z nich Was zaciekawił – zapraszam do lektury!

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close