Przegląd biegowego świata #5

Zapraszam na piąty odcinek mojego cyklu, czyli kolejny Przegląd Biegowego Świata.

[more]

 

BLOG

Dziś polecam blog Ani Szczypczyńskiej pt. Panna Anna Biega. Panna Anna o sobie pisze tak: „W sporcie zakochałam się dopiero kilka lat temu. Dzielę się z Wami pasją, bo chcę Wam udowodnić, że nigdy nie jest za późno by zacząć. Dwa lata temu przebiegłam swój pierwszy maraton (3:58), rok później w Berlinie zrobiłam to w 3:37, a w tym roku przebiegłam swój pierwszy bieg ULTRA! Można? Można! Razem będzie nam raźniej!”

Blog ma doskonały wygląd, przydatne artykuły (wiele porad!) i ciekawe przemyślenia. Więcej znajdziecie pod adresem: pannaannabiega.pl

 

NAUKA

W dzisiejszej prezentacji naukowej Stephen Magness opowiada o periodyzacji i treningu biegaczy. Dla pasjonatów teorii treningu. 


KSIĄŻKA


W tym tygodniu Ryan Sandes  ogłosił, że niebawem (na początku marca) ukaże się jego książka. Napisana przy współudziale Steve’e Smitha biografia to kolejna ciekawa propozycja dla biegaczy, zwłaszcza ultramaratończyków. Ciekawe, czy doczekamy się jej polskiego wydania. 

NEWS

W USA wszyscy podniecają się kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich w Rio w maratonie, które odbędą się (kwalifikacje) już w lutym. Zadebiutuje np. Galen Rupp, który po kwalifikacjach wystartuje jeszcze w hali. Na igrzyskach planuje ponoć start na 10000m i później maraton. Jednym z faworytów jest też Dathan Ritzenhein. Ciekawy wywiad z nim znajdziecie tutaj. 

ZDJĘCIE

W ubiegłym tygodniu(25 stycznia) minęła 65. rocznica urodzin Steve’a Prefontaine’a, o którym miałem okazję napisać kiedyś nawet artykuł. Oto zdjęcie z jego ostatniego startu. Na mnie robi duże wrażenie. 

TWARZAK

Na ten tydzień moja propozycja to Biegowe Endorfiny. Częste aktualizacje, motywujące wpisy i miłość do książek o bieganiu. Polecam tego allegrowicza. 


FILM

Tym razem krótki (w porównaniu do tego, co opisuje) film przedstawiający relację z Ultra Trail Gobi, czyli 400-kilometrowego biegu (bez przerwy) przez pustynię Gobi (bez supportu). Mimo, że pustynia Gobi kojarzy się z upałem, bieg obywa się m.in. po śniegu (zobaczcie film!). Jego limit wynosi 150 godzin, czyli 6 i 1/4 dnia. Biegacze nie biegną po wyznaczonej ścieżce, sami mogą ją dowolnie modyfikować, a GPS prowadzi ich do kolejnego punktu kontrolnego. Plus przepiękne widoki. 


 

UŚMIECHNIJ SIĘ

Ponownie wracam do tematu siłowni, tym razem film produkcji grupy „AbstrachujeTV – „Co mówią na siłowni?”:

(prawdziwym fanom tego typu humoru polecam też Making of” tegoż filmu). 

SPRZĘT

Słyszeliście o Smart Wózku dla dzieci? Bieganie z nim to nie jedyna jego funkcja, zobaczcie sami: 

Pojawił się nowy Smartwatch Tag Heuer ConnectedGdyby ktoś chciał mi dać taki zegarek do testowania to ja chętnie. 🙂

INSPIRUJĄCA PIOSENKA

Po piosence „Here for you”, „Firestone”  czy „Stole The Show”Kygo zaskoczył mnie kolejnym całkiem nastrojowym kawałkiem „Stay ft. Maty Noyes”. Posłuchajcie sami:


%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close