Przegląd biegowego świata #6

Zapraszam na kolejny odcinek Przeglądu Biegowego Świata! Ostatni raz z Canberry, za tydzień zgłaszam się już z Adelajdy.

[more]

 

BLOG

W dziale blog polecam dzisiaj AniabiegaAnia o sobie pisze tak: „Biegać zaczęłam przypadkiem. Z czasem bieganie stało się nieodłączną częścią mnie. Więc – biegam bo lubię. I piszę o bieganiu, bo to też lubię”. Wpisy nie są może bardzo regularne, ale jak już są – to konkretne. Blog znajduje się pod adresem: aniabiega.blox.pl

NAUKA

Dziś dość długi film, ale jak ktoś lubi sprawy naukowe, znajdzie na niego czas. Zapis webinaru pokazuje przegląd badań dotyczących strategii żywieniowych, użycia azotanów z soku z buraka, kofeiny, węglowodanów podczas treningów i startów. Same ciekawe rzeczy. 🙂

KSIĄŻKA

Polski Komitet Olimpijski wydał książkę. A właściwie album, zawierający masę genialnych zdjęć sportowych Tadeusza Kowalskiego. Książka pod tytułem „Spojrzenie” („Look”) dostępna jest za darmo pod tym linkiem.

 

NEWS

Bernard Lagat chce zakończyć karierę (a przynajmniej swoje starty na stadionie) po mistrzostwach świata na hali w Portland i igrzyskach w Rio. Czy ostatni sezon będzie obfitował jeszcze w sukcesy? Przekonamy się, więcej o tej decyzji i zawodniku znajdziecie tutaj. 

ZDJĘCIE


(Fot spikes.iaaf.org)

Co myślicie o pomyśle biegu maratońskiego na hali? Otóż jest to pomysł już dawno wporwadzany w życie. Zdjęcie pochodzi z artykułu opisującego takie harce. Więcej tutaj. 

TWARZAK

Tym razem polecam twarzakową stronę Grzegorza Soczomskiego (znanego z Treningbiegacza.pl) pt. „W Luźnej Formie” (w skrócie WLF). Regularnie uzupełniana, pozytywnie napisana, warta polecenia!

TRENING

W ten piękny piąteczek, a nawet piątunio, zapraszam na trening z Lolo Jones, z którą miałem okazję się spotkać w ubiegłym roku podczas mityngu w Marsylii. Zająłem tam czwarte miejsce w swojej konkurencji. Lolo była trzecia. 

FILM

Chcecie zobaczyć piękno Mount Blanc m. in. z Kilianem Jornetem? (Tym razem w sprawę zaangażowało się nawet Google). Proszę bardzo:

MINUS

Jeśli chodzi o minus, to wrócę do tego samego mityngu w Marsylii 2015, o którym wspominałem przed chwilą. Otóż pisałem wtedy, że uzyskano na nim rewelacyjne wyniki na 1500m mężczyzn. Nie tak dawno dowiedziałem się, że wszystkie te wyniki zostały unieważnione, bo okazało się,że sędziowie się pomylili i puścili zawodników nie z tej linii, co trzeba. Szkoda zawodników. Wielki minus panowie sędziowie, bo chłopaki nabiegali by i tak bardzo szybko (unieważniono 8 z 11 najlepszych wyników w tym czasie w sezonie). Błąd można zobaczyć tutaj:

UŚMIECHNIJ SIĘ

Tym razem kilka nieprzyjemnych wydarzeń podczas treningów CrossFit. Tylko dla osób o mocnych nerwach!

SPRZĘT

Wymyślono urządzonko do minitoringu zaopatrzenia naszych mięśni w tlen (zwie się Moxy). Czy to działa? Nie jestem pewny, w każdym razie przyglądam się z ciekawością. Więcej o pomyśle tutaj.


 

 

INSPIRUJĄCA PIOSENKA

Piosenka na dziś to „I Got U” Duke’a Dumonta, który wraz z Jax Jones stworzył wpadającą w ucho piosenkę, ale całą robotę robi tutaj teledysk. Muszę się przyznać, że jak mam zły humor, to też się przenoszę (w myślach) w takie piękne miejsca ;).

Też tak macie?

 

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close