Mityng na stadionie ACT

Wczoraj na „naszym” stadionie, tzn. na terenie ośrodka w którym aktualnie przebywam odbywały się zawody ACT Athletics Championships, na których padło kilka ciekawych wyników. Pogoda była doskonała do biegów sprinterskich, było gorąco i praktycznie bezwietrznie. Uzyskano więc kilka kwalifikacji olimpijskich.

[more]

 

Doskonały wynik na 100m uzyskał Josh Clarke (Nowa Południowa Walia), który pobiegł ten dystans w czasie 10.15 (w: +0.8), czyli o jedną setną lepiej niż minimum olimpijskie do Rio de Janeiro.

Oto krótki film z tego biegu:

Na 100m kobiet wygrała Melissa Breen (ACT) z wynikiem 11.38 (w: 0.0)

Bardzo dobry wynik uzyskała też Brooke Stratton (Victoria) w skoku w dal. Zawodniczka rezultatem 6.79 (+0.6) wypełniła minimum olimpijskie (6.74). 

Ładne wyniki padły również w biegu na 400m kobiet. Morgan Mitchell wygrała wynikiem 52.19, potwierdzając swoją kwalifikację na kolejne igrzyska. Anneliese Rubie (NSW) przekroczyła linię mety jako druga w czasie 52.84, a trzecie była Monica Brennan (Vic, 53.63). 

Zawody stały na całkiem wysokim poziomie, więc bardzo przyjemnie się je oglądało. Widać, że rok olimpijski rozpoczął się na dobre. 

Pełne wyniki znajdują się tutaj. 

PS. W niedzielę, drugiego dnia zawodów kwalifikację olimpijską na dystansie 200m uzyskali także Ella Nelson 22.84 (w: +0.5) (NSW) i Alexander Hartmann 20.45 (w: -0.5) (Qld). Pełne wyniki drugiego dnia tutaj. 

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close