Przegląd biegowego świata #7

Gotowi na kolejny odcinek mojego cyklu o ciekawostkach z biegowego świata?

[more]

BLOG

W rubryce blog polecam On Egin Eta Topa (co znaczy „Smacznego i na zdrowie” po baskijsku). To blog Doty Szymborskiej, który autorka opisuje następującymi słowami: „Pierwszy w POLSCE kulinarny blog z przepisami dla biegaczy i biegaczek. Teraz TRIATHLON na TOPIE!”. Blog ma już ponad 5 lat, w tym czasie zaliczył ponad 2mln odwiedzin i 3200 wpisów. Te liczby robią wrażenie. Blog jest pierwszym w Polsce blogiem, który przedstawia przepisy kulinarne przygotowywane z myślą o osobach aktywnych fizycznie – biegaczach. Znajdziemy na nim wpisy na temat: zdrowego  odżywiania, Treningu, relacje z zawodów, test ysprzętu, felietony i teksty motywacyjne, relacje z warsztatów kulinarnych, opisy win, ciekawych miejsc, recenzje książek. Pani Dota jest również znaną dziennikarką, więc można przeczytać jej artykuły w Runner’s Worldzie i kilku innych miejscach. Więcej przeczytacie pod adresem: oneginetatopa.blogspot.com

 NAUKA

Dziś polecam krótki filmik, który stara się wyjaśnić, co jest ważniejsze: ćwiczenia fizyczne czy odpowiednio dobrana dieta? Jak myślicie?

 

KSIĄŻKA


W dziale książka polecam „Chicken Soup for the Soul – Runners”. Jest to 101 inspirujących historii pełnych energii i biegowych endorfin ze znanej serii „Chicken soup…”. Więcej o książce napiszę w podsumowaniu miesiąca moich przeczytanych książek. 

NOWOŚĆ

Dla mnie informacją tego tygodnia jest to, że prawdopodobnie nie zobaczymy Kenii na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Po wycofaniu się Adidasa ze sponsorowania IAAF (co ciekawe od razu pojawiła się oferta od Nike, że chętnie zastąpi Adidasa w sponsorowaniu tej instytucji) i Nestle, okazuje się, że problemy IAAF z dopingiem się nie kończą. W Kenii dalej zwalczanie dopingu nie funkcjonuje tak jak powinno, dowiadujemy się nawet o przyjmowaniu łapówek, a co więcej ciągle nie wiadomo, co z tym fantem zrobić. Co ciekawe, władze Kenii ogłosiły, że boją się raczej wirusa Ziko (co akurat nie jest na razie niczym groźnym), więc ciężko powiedzieć, co o tym wszystkim sądzić. Więcej przeczytacie np. tutaj. 

Ważną informacją był również list chińskich biegaczek do władz IAAF informujący o przymusowym dopingu, co może doprowadzić do przyznania dwóch medali Sonii O’Sullivan z Irlandii. Nie wiem za to dlaczego w Polsce pojawiła się teoria o przebiegnięciu o jedno okrążenie za mało przez te biegaczki. Więcej o sprawie przeczytacie np. tutaj.

ZDJĘCIE

 Zdjęcie pt. „Człowiek versus Maszyna” zostało zrobione na pływającym moście między Seattle a wyspą Mercer. Zostało ono później użyte w magazynie Runner’s World z 1978r., a dokładniej w reklamie Nike (Mike Fanelli)

TWARZAK

Dziś polecam Endorfinowy Szał. Jest tu i coś do zjedzenia, i do poćwiczenia. Funpage Edyty Kremer to oprócz ciekawych potraw, ćwiczeń i motywacji również okazjonalne wyzwania, które też są motywujące. Polecam!


FILM

Widzieliście najnowszy filmik o dzieciństwie Usaina Bolta? Teraz macie szansę:

UŚMIECHNIJ SIĘ

Co myślicie o ćwiczeniach w stanie nieważkości? Zobaczcie sami!

INSPIRACYJNA PIOSENKA

Dzisiaj Naughty Boy z Beyonce i Benjaminem Narrowem w piosence Runnin’

 

Pozdrawiam z Adelajdy!

 

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close