Przegląd biegowego świata #8

Zapraszam na ósmy odcinek Przeglądu Biegowego Świata. Ostatni raz piszę z Adelajdy, kolejny będzie już z naszej pięknej Polski!

[more]

 

BLOG

Dzisiejszy blog, który polecam to lubelskibiegacz.pl. Jego autor pisze o sobie tak: „Nazywam się Paweł Wysocki. Rocznik ’89. Mieszkam w Lublinie. Biegam od 2004 roku. Będąc uczniem II klasy gimnazjum rozpocząłem treningi w lokalnym klubie lekkoatletycznym „MKS Start Lublin”. W tym okresie startowałem w różnego rodzaju zawodach na szczeblu lokalnym oraz ogólnopolskim. Dlaczego biegam? Przede wszystkim bieganie dostarcza mi porcji pozytywnej energii – lubię biegać. Po drugie bieganie pozwala mi być lepszym człowiekiem. Uczy ciężkiej pracy i pokory. Dla kogoś kto nie biega lub biega rekreacyjnie bieganie to prosta czynność. Jednak ja patrzę na to szerzej: trening, sprzęt, odżywianie, turystyka sportowa. Jest o czym pisać – stąd pomysł na bloga. Aktualnie trenuje pod ciągłą konsultacją czołowego biegacza ulicznego w Polsce – Artura Kerna. Bieganie determinuje mój styl życia. Mam apetyt na progres!”. Krótko mówiąc: kolejny ciekawy blog o tematyce biegowej, warty polecania. Więcej pod tym adresem: lubelskibiegacz.pl

NAUKA

Tym razem polecam krótki film z serii TED-Ex na temat tego, w jaki sposób rosną nasze mięśnie. Niestety w języku angielskim, ale jest to przedstawione w bardzo opisowy sposób, więc nie powinno być problemów ze zrozumieniem.

KSIĄŻKA

Książka na ten tydzień to „Caffeine for Sports Performance”, czyli prawdy i mity o tym najpopularniejszym suplemencie na świecie. Książka została napisana przez Louise Burke ( a także Bena Desbrowa i Lawrence Spriet), z którą miałem nawet okazję porozmawiać na temat picia kawy i roli kofeiny w sporcie. O kofeinie ciągle nie wiemy wszystkiego: nowym trendem jest przyjmowanie jej mniej, ale w odpowiednio dobranych mniejszych dawkach, a nie przyjmowanie dużych dawek na raz. Książka odpowiada na wiele pytań związanych z kawą i kofeiną. A najlepiej czyta się ją przy filiżance aromatycznej espresso. 🙂

NEWS

Genzebe Dibaba pobiła kolejny rekord świata, tym razem na milę na hali, a jej pacemakerką była nasza Joanna Jóźwik. Więcej tutaj. 

Już trzy osoby zostały zdyskwalifikowane w tym roku za stosowanie Mildronatu. Co ciekawe, mój blog stanowi przykład tego, że listę substancji i metod zakazanych znano już w październiku ubiegłego roku. Dwie osoby trenowały biathlon, a jedna kolarstwo. Co ciekawe, na forum znajdują się informacje, że środek ten jest wykrywalny w organizmie przez 60 dni. To kolejny argument, by czytać mojego bloga i być na bieżąco z ważnymi informacjami. 🙂 

ZDJĘCIE


Anton Krupicka (fot. Fred Marmsmater)

Zdjęcie pochodzi z artykułu „Dzień z życia Antona Krupicki”. Więcej zdjęć i wspomniany artykuł znajdziecie tutaj.

TWARZAK

W tym tygodniu polecam stronę Mateusza Jasińskiego. To znany popularyzator biegania i motywator, który o sobie pisze tak: „Każdy w życiu powinien mieć swoje bieganie. Jeśli jeszcze nie masz nic swojego, nie przejmuj się. Po prostu biegnij, by poznać siebie. RADOŚĆ!”
Mateusz Jasiński – Bieganie stylem życia

FILM

W tym tygodniu relacja z biegu Marriott Everest Run 2016, który odbył się nie tak dawno w Warszawie. Można w nim poczuć atmosferę tego wydarzenia. Zobaczcie sami!

Marriott Everest Run 2016 from CHRISACTIVE Krzysztof Zaniewski on Vimeo.

TRENING

Na ten filmik trafiłem dzięki Mai Włoszczowskiej, a przedstawia on trening Nino Schurtera, znanego kolarza górskiego. Mnie ten trening zaskoczył podobnie jak Maję, a przy okazji zmotywował, żeby spróbować kolejnych ćwiczeń. Zobaczcie sami.

PIOSENKA

Ostatnio siedzą mi w głowie piosenki The Weeknd (nie mylić z polskim zespołem o podobnym tytule). Kiedy byłem w Canberrze, przebywając na odnowie biologicznej (czyli praktycznie codziennie) ciągle leciały jego piosenki, więc w głowie mam np. utwór „Hills”  (który niekoniecznie kojarzy mi się z podbiegami:). Tym razem postawiłem na „Can’t Feel My Face”. 

 

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close