Przegląd biegowego świata #9

Zapraszam na dziewiąty odcinek mojego Przeglądu Biegowego Świata. Po raz pierwszy z Polski.

[more]

 

BLOG

Dzisiaj polecam blog Mariusza Giżyńskiego, z którym miałem okazję poznać się osobiście i trzymam mocno kciuki za jego wyniki. Mariusz to mistrz Polski w Półmaratonie i Biegach Przełajowych XII zawodnik Mistrzostw Europy w Maratonie, a jego wyniki w maratonie w ostatnich latach to: 2009 r. – 2:15.59, 2010 r. – 2:13.30, 2011 r. – 2:12.34, 2012 r. – 2:11.20. Blog prowadzony bardzo regularnie, z równym zacięciem, jak treningi jego autora. Bardzo miło czyta się wyczynowe poczynania i relacje tego zawodnika. Więcej na: mariuszgizynski.pl/

NAUKA

W dziale nauka prezentuję grafikę przedstawiającą, jak zachowuje się nasz mózg po wypiciu kawy w porównaniu do wypicia piwa. Opisy w języku angielskim, ale myślę, że nie będziecie mieli problemów ze zrozumieniem.

beercoffee640x1960

NEWS

Matt Centrowitz wygrał prestiżową milę na Millrose Game (drugi był Nick Willis). Do ciekawego wydarzenia doszło też podczas pewnego biegu na Florydzie. Podczas biegu na 10km zdyskwalifikowano tam pierwszych dziesięciu zawodników, bo nie znali trasy. W Internecie zawrzało od dyskusji, czy zawodnik powinien znać trasę zawodów przed zawodami, czy może to wina organizatora, który źle ją oznaczył. Wg mnie wina leży po obu stronach. Więcej tutaj.  

ZDJĘCIE

Dziś zdjęcie z pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich, a dokładniej z ceremonii otwarcia.

athens1986

TRENING

Tym razem proponuję trening CrossFit. Po dłuższej analizie dalej uważam, że to jednak nie dla mnie. Ale może kogoś zainspiruję?

SPRZĘT

Oto recenzja GoPro Hero4. Dość ciekawa propozycja nagrywania treningu. Sam chętnie bym kiedyś przetestował.

TWARZAK

Polecam tym razem twarzakową stronę serwisu PolskaBiega, gdzie znajdziecie mnóstwo ciekawych informacji, inspiracji, a także porady nt. treningu, motywacji, diety, sprzętu, imprez biegowych i nie tylko.

FILM

Doczekaliśmy się fajnego filmu o sporcie, od tego tygodnia w kinach możemy oglądać „110%”. Filmu jeszcze nie widziałem, ale na pewno w najbliższym czasie się wybiorę. Zwiastun można zobaczyć tutaj:

I jeszcze jeden:

INSPIRACJA

W dziale tym polecam OMI i jego Cheerleader, szczególnie za sekcję dętą. Uważajcie, bo melodia zostaje w głowie. 🙂 

 

 

 

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close