Przegląd biegowego świata #12

Zapraszam na kolejny odcinek Przeglądu Biegowego Świata, tym razem z przepięknej wyspy leżącej w archipelagu Balearów – Majorki.

[more]

BLOG

W tym tygodniu zapraszam na blog Grzegorza Gronostaja zatytułowany Stoat Run. O Grzegorzu ostatnio było głośno z powodu wywiadu opublikowanego na stronie Bieganie.pl. To niezwykle ciekawy zawodnik, który w ciągu dwóch lat poprawił swój wynik w maratonie do poziomu poniżej 2:30. Więcej znajdziecie pod adresem: www.ggronostaj.blogspot.com


NAUKA

W dziale nauka polecam mój artykuł dla Magazynu Focus na temat nowoczesnych technologii dla biegaczy, który napisałem już jakiś czas temu. To jeszcze dość aktualny przegląd nowości sprzętowych, które mogą wspomóc codzienny trening. Więcej znajdziecie pod adresem: http://www.focus.pl/technika/technologie-dla-biegaczy-11876

KSIĄŻKA

Książka na ten tydzień to „Dieta i trening. Jak zdrowo budować siłę i wytrzymałość” Katarzyny Białous. Katarzyna Biłous na co dzień wspiera maratończyków, ultramaratończyków, triatlonistów, a także sportowców amatorów. W książce Dieta i trening prezentuje przykłady gotowych jadłospisów, które pozwolą kontrolować masę ciała w zależności od poziomu intensywności wysiłku. Podpowiada również, jak samodzielnie stworzyć indywidualny plan żywieniowy dostosowany do potrzeb. Więcej o książce napiszę, jak do mnie dotrze i się z nią bliżej zapoznam. 🙂

Okładka książki z Kacprem Adamem (fot. Samo Sedno)

NEWS

Ubiegły tydzień upłynął pod znakiem Halowych Mistrzostw Świata w Portland. Polacy zdobyli tam trzy medale: Piotr Lisek w skoku o tyczce, Kamila Lićwinko w skoku wzwyż i nasza żeńska sztafeta 4x400m. Dobre wyniki uzyskali też pozostali nasi reprezentanci, gratuluję szczególnie Reni Pliś, Danucie Urbanik i Michałowi Haratykowi, który reprezentował AZS AWF Kraków. Teraz czas na sezon letni.

TRENING

W dziale trening proponuję dość prosty zestaw na urządzeniu All-in-One Kinesis, ale zamiast niego możemy wykorzystywać zwykłe gumy do ćwiczeń (na przykład takie, o których pisałem tutaj). Więcej w poniższym filmie. 

ZDJĘCIE

Dzisiejsze zdjęcie przedstawia biegacza startującego w stroju pływackim. W poprzednim odcinku mojego przeglądu wspominałem o rekordach Guinnessa, więc dzisiaj przykład doskonałego przebrania, choć chyba trochę niewygodnego. 

(fot. Spikes.iaaf.org)

TWARZAK

Tym razem polecam twarzakową stronę Pawła Grzonki, który w czasem humorystyczny, a czasem inspirujący sposób potrafi przekazać emocje związane ze swoim treningiem i kolejnymi startami i wyzwaniami. Paweł to gość, któremu bieganie nadaje życiu rytm, czy jakoś tak. 😉 To poza tym mój kolega i rywal z chodziarskich tras, który obecnie realizuje się jako trener, ale i przy okazji to ciągle całkiem dobry biegacz w startach ulicznych. Sam zaglądam regularnie. 😉 Więcej o nim znajdziecie tutaj. 

SPRZĘT

W dziale sprzęt polecam nową bieżnię od Technogym. Co ciekawe, napędza się ją siłą swoich mięśni, a zakres ćwiczeń jest całkiem szeroki. Wygląda nieco dziwacznie, ale wydaje się interesującą ciekawostką. Zobaczymy, czy się przyjmie.

INSPIRACJA

Tym razem coś innego niż zwykle – cover Daft Punk w wykonaniu Pentatonix. Ma w sobie jakąś taką energię. I do tego bez żadnych instrumentów. 

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close