Przegląd biegowego świata #14

Zapraszam na kolejny odcinek mojego przeglądu. Czas nadrobić zaległości i w tej kwestii…

[more]

BLOG

W czternastym odcinku polecam blog Krasusa pt. Biec dalej.  Motto przyświecające blogowi brzmi: „Biec dalej i wyżej, czyli to i tamto o bieganiu, triathlonie, górach i samym sobie„. „Krasus to „biegacz, napieracz, triathlonista i pĄpkins pełną gębą. Jego filozofia uprawiania sportu łączy ciężką pracę i ciągłe dążenie do bycia lepszym z dobrą zabawą, bo przecież w życiu chodzi o to, by było fajnie. Zrobił swoje jeśli chodzi o uklepywanie asfaltu i teraz realizuje się w terenie. W lesie, z mapą czy w górach czuje się jak ryba w wodzie!”.

Miałem nawet okazję przybić mu piątkę podczas Półmaratonu Warszawskiego, gdzie pełniłem tym razem funcję dyrektora. Zapraszam więc na blog: http://www.biecdalej.pl/

NAUKA

Tym razem zapraszam do zapoznania się z plikiem zawierającym rady dotyczące treningu na 1500m, autorstwa Joe Rubio. Plik jest w języku angielskim, ale myślę, że każdy, nawet nieznający biegle tego języka będzie wiedział, o co chodzi. Znajdziemy tam bardzo ciekawe spojrzenie na trening do tego dystansu. Więcej pod tym linkiem.  

KSIĄŻKA


Okładka nowej książki Kiliana Jorneta (fot. Wyd. SQN)

Tym razem polecam najnowszą książkę Kiliana Jorneta – „Niewidzialne granice. Czytałem pierwszą książkę Kiliana, więc z niecierpliwością czekałem na kolejną książkę, po pierwsza spodobała mi się. Z opisu wydawcy wyczytamy: „W 2012 roku Jornet i jego wieloletni górski kompan Stephane Brosse przeprawiali się przez Masyw Mont Blanc. Przejście zakończyło się tragicznie. Śmierć Brosse’a odcisnęła piętno na życiu Kiliana: bezradny i dręczony wyrzutami sumienia postanowił poszukać ukojenia w tym, co kocha najbardziej – w górach. Porzucił wszystko i wszystkich, by w najodleglejszych szczytach Nepalu odnaleźć spokój. Im więcej kilometrów, tym lepiej. Niewiarygodne wspinaczki, niebezpieczne zejścia, wyzwania, ryzyko i śmiertelne zagrożenia. W trakcie tej wyprawy słowa, cisza i wspomnienia nabierają nowego sensu. Kilian Jornet w przejmujący i szczery sposób zachęca nas do wyruszenia w daleką podróż i pokonania niewidzialnych granic, które oddzielają smutek od szczęścia i życie od śmierci.” Mottem książki jest za to: „Jeśli nie marzymy, jesteśmy martwi„. Książkę w przedsprzedaży można nabyć tutaj. 

NEWS

Walka o minima polskich maratończyków trwa. Czasu pozostało tylko do końca miesiąca. Tutaj więcej szczegółów (klik klik). 

ZDJĘCIE

Legenda brazylijskiej siatkówki, Giovane Gávio jako pierwszy poniesie znicz olimpijski.


Giovane Gávio (Photo: Leandra Benjamin/MPIX/Bradesco)

Całą trasę, jaką przebędzie znicz można zobaczyć na poniższym filmie: 

TWARZAK

Polecam dziś twarzakową stronę akcji Biegam Bo Lubię, która udostępnia bezpłatne zajęcia na stadionach w całej Polsce, a kolejny sezon tej akcji niedawno się zaczął. Świetna inicjatywa. 

SPRZĘT

W dziale sprzęt polecam gumy do ćwiczeń Voodoo Floss Bands, o których wspominałem już podczas recenzji książki Kelly’ego Starreta „Gotowy do Biegu” (dostępnej pod tym linkiem).

Przykładowy film z zastosowaniem tych magicznych urządzeń znajdziecie tutaj:

I tutaj: 

FILM

Tym razem polecam Ultramaratonkę na Antarktydzie. Mina Guli biegała na siedmiu pustyniach na całym świecie, by opowiadać ludziom o problemie w dostępie do bieżącej wody w krajach rozwijających się. Oto film przybliżający bieg tej Australijki. 

UŚMIECHNIJ SIĘ

PIOSENKA

Dziś najnowszy klip Mesajah pod tytułem Wolne. Bo czasem trzeba sobie zrobić wolne…  

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close