Przegląd biegowego świata #15

Po raz piętnasty zapraszam na mój przegląd najciekawszych biegowych nowości.

[more]

BLOG

Dziś polecam blog Wojciecha Staszewskiego (staszewskibiega.blox.pl) który od 100 numerów (czyli od samego poczatku) pisze artykuły do Miesięcznika Bieganie, a także regularnie prowadzi swojego okołosportowego bloga, na którego od czasu do czasu zaglądam. Wojtek o sobie pisze tak: „25 lat temu pod koniec studiów zostałem dziennikarzem, pracuję teraz w ‚Newsweeku’. Przez ponad 20 lat byłem dziennikarzem ‚Gazety Wyborczej’ w tym reporterem ‚Dużego Formatu’. W ‚Gazecie’ współtworzyłem z Piotrem Pacewiczem akcję Polska Biega.
Bo jestem maratończykiem-amatorem. Pierwszy maraton przebiegłem w 1996 roku, teraz mam ich na koncie ponad 50, czyli już więcej niż lat. Żeby nie pisać bzdur na temat treningu, zrobiłem też kurs instruktora, a potem trenera lekkoatletyki.
Do tego jestem normalnym facetem. Mam rodzinę – Moją Sportową Żonę i córkę w klasie tenisowej. Mam dwójkę dorosłych już dzieci – córkę studentkę i syna fotografa (Jaś umarł w 2013 roku, ale w sercu go mam). Mam Małego Yodę – Misia Świata – który urodził się w roku 2014. Mam znajomych i przyjaciół – takich z którymi biegam i z którymi nie biegam.
Jem, śpię, zarabiam pieniądze, oglądam mecze w TV, wieczorami grywam na pianinie, od czasu do czasu w ping ponga, tenisa, badmintona, siatkówkę, jeżdżę na rowerze, na nartach i pływam żabką (ale to słabo – za słabo, żeby myśleć o triathlonie). Robię normalne rzeczy. W tym blogu chcę pokazywać jak normalne życie plecie się z biegowym.” Więcej pod adresem: staszewskibiega.blox.pl

NAUKA

Dziś polecam pokaz slajdów autorstwa Jaya Johnsona, trenera z Denver w stanie Colorado, który przedstawia swoją koncepcję treningu średnich dystansów, a szczególnie treningu szybkości u nich. Dla treningowych pasjonatów.

KSIĄŻKA


Tym razem chciałbym zaprezentować książkę pod tytułem „Where the Road Ends: A Guide to Trail Running”, autorstwa Meghan Hicks i Bryona Powella. Przedmowę napisał zaś sam Kilian Jornet. Książka to przewodnik po biegach ultra, a jak podaje tutuł, to biegi, gdzie kończy się droga, a zaczyna się przygoda. Więcej o książce przeczytacie pod tym adresem. 

ZDJĘCIE

Tym razem zdjęcie strojów, w jakich Australia będzie występować podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Rio. Czy wspominałem już kiedyś, że oni są o wiele przed nami we wszystkim?

 

Selfie by @JessFoxxx, Twitter

TWARZAK

Dziś strona nieco bardziej kontrowersyjna, ale prowadzona z jajem, więc warto czasem zajrzeć. Running Sucks!


FILM

Oto oficjalny, jeszcze świeżutki i gorący film z Transgrandcanarii 2016

MINUS

Mojego Twarzaka obiegła ostatnio informacja, że na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego odbędzie się pseudonaukowy występ. Na szczęście rektor szybko odniósł się do zarzutów, powiedział, że on nikogo nie zapraszał, że ktoś po prostu wynajął salę, a uczelnia do niczego się nie przyznaje. Chociaż tyle. Więcej szczegółów tutaj. 

PIOSENKA

Jako piosenka na dziś utwór całej grupy artystów (L.U.C, GRUBSON, PROMOE, RAPSUSKLEI FEAT. JAN (REBEL BABEL) z utworem Bike Band.

 

 

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close