Przegląd biegowego świata #16

Przedstawiam kolejny odcinek mojego subiektywnego przeglądu nowości z biegowego świata, tym razem przygotowywany m.in. z Szanghaju, Moskwy i Spały, gdzie kolejno przebywałem.

[more]

BLOG

W dziale blog polecam tym razem stronę „Teza Meza” o sportowych poczynaniach rapera Mezo, czyli Jacka Mejera, który wziął się ostatnio za szybkie bieganie, a w planach ma złamanie 2:30 w maratonie. Sam jestem ciekaw, co z tego wyjdzie. W każdym razie będę śledził poczynania i trzymał kciuki. Więcej pod adresem: mezo.pl/teza-meza/

Film z artykułu na bieganie.pl pod adresem: http://bieganie.pl/?show=1&cat=34&id=8677 

NAUKA

Tym razem zdjęcie przedstawiające, które z popularnych napojów lepiej nas nawadniają, a które niestety nie są w tej kwestii zbyt skuteczne:

KSIĄŻKA

Tym razem polecam książkę autorstwa mojego kolegi dziennikarza Łukasza Panfila pt. „Przeszkodowiec” o Bonisławie Malinowskim, która niebawem wejdzie do sprzedaży. Z opisu książki przeczytamy: „Największa jak dotychczas historia sportowego sukcesu Bronisława Malinowskiego. Autor książki prześledził i opisał dokonania sportowe mistrza olimpijskiego z Moskwy sytuując je na tle ówczesnego poziomu lekkoatletycznego Polski, Europy i świata. Dzięki barwnym opisom przenosimy się na wielkie sportowe areny lat 70 – tych, na których lekka atletyka byłą wówczas prawdziwą królową. Autor szuka śladów swojego idola w tabelach rekordów sportowych z lat 70 – tych, w podgrudziądzkim Rulewie, a także na… Facebooku. Dzięki rozmowom z rodziną B.Malinowskiego a także jego sportowymi przyjaciółmi i rywalami poznajemy Bronka – „najzwyklejszego człowieka, którego wyróżniało dokonywanie niezwykłych rzeczy.” Książka zawiera niepublikowane dotychczas materiały z dzienniczka treningowego B. Malinowskiego z roku 1980.” Już nie mogę się doczekać!

NEWS

Najciekawszą informacją ubiegłego weekendu było dla mnie zwycięstwo Artura Kozłowskiego w Orlen Warsaw Marathon. Rozmawiałem chwilę z Arturem podczas Półmaratonu Warszawskiego, gdzie nie poszło mu jakoś świetnie, ale maraton rozegrał idealnie Świetna robota i gratulacje! Nie mogłem śledzić tej rywalizacji na żywo, bo leciałem w tym czasie w samolocie z Szanghaju, ale słyszałem i czytałem, że były niesamowite emocje. Więcej pod tym linkiem. 

TRENING

Trening core na dziś:

http://c.brightcove.com/services/viewer/federated_f9?isVid=1&isUI=1

TWARZAK (CZYLI FACEBOOK)

Polecam stronę mojego znajomego, Darka Laksy, który realizuje wiele ciekawych i inspirujących projektów, mających na celu pomoc innym. Polecam gorąco!

FILM

Zapraszam na relację z Hardrock 100 z 2015r. autorstwa Darcy Piceu. Hardrock 100 to bieg na 100mil w pięknych, ale i wymagających górach w Kolorado. Piceu biegła już sześć razy w tym biegu, wygrawając trzy z nich (w ubiegłym roku byłą druga i 10 w klasyfikacji generalnej). Więcej w filmie: 

MINUS

Tym razem film rozprawiający się z mitem zakwaszania organizmu przez przeróżne produkty żywnościowe. Więcej pod tym linkiem. 

UŚMIECHNIJ SIĘ

Czy wiecie, że jest alternatywa dla „piwnej mili”, tylko na długich dystansach? Więcej szczegółów w tym linku. 

SPRZĘT

Dziś krótki film na temat kolejnej odsłony Nike Zoom Streak LT 6. Nieco zmieniona podeszwa, a także kilka detali, które odróżniają ten but od poprzednika. Chętnie to kiedyś sprawdzę. 🙂

 

Tutaj recenzja poprzedniego modelu: 

PIOSENKA

Piosenka na ten tydzień to Tinie Tempah – Girls Like ft. Zara Larsson 


 

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close