Przegląd biegowego świata #17

Zapraszam na kolejny odcinek mojego Przeglądu Biegowego Świata, gdzie dzielę się nowościami związanymi ze sportem, a z bieganiem w szczególności. Dział ten stał się mniej regularny, niż planowałem, będę musiał chyba zmienić jego formę, ale na pewno planuję go kontynuować.

[more]

BLOG

Dziś polecam blog Do Mety – domety.blogspot.com. O sobie jego autorka pisze tak: „Jesienią 2007 roku wystartowałam w pierwszym biegu ulicznym na dystansie 5 km. Przeszłam przez zachłyśnięcie startami, spadki i wzloty formy, kontuzje, odkryłam uroki biegania po górach. Okazjonalnie zdarza mi się pojeździć na nartach albo poudawać, że wiem, co robić, gdy stoję na desce i jestem przypięta do latawca. Ćwiczę crossfit, zmagam się z żelastwem na siłowni, wyginam w ósemki na macie do jogi, przemierzam warszawskie ulice na Srebrnej Strzale. A wszystko zaczęło się od tego, że kiedyś pobiegłam z tłumem i dotarłam do mety.” Po więcej zapraszam na stronę: domety.blogspot.com

NAUKA

CZy wiecie, że nadużywanie melatoniny może powodować depresję, osłabienie odporności, kłopoty z płodnością, reakcje alergiczne? Może też powodować bóle głowy i krótkoterminową utratę pamięci. Warto mieć umiar z każdym takim środkiem. Więcej o sprawie tutaj. 

KSIĄŻKA

Polecam tym razem książkę wydaną przez Wydawnictwo Naukowe Katedra”Technologia i Sport”, napisaną przez Przemysława Nosala. Więcej napiszę o niej w Book Challenge, kiedy się z nią zapoznam. Na razie książka grzecznie czeka na półce. 🙂

NEWS

Kenia nie została zdyskwalifikowana i najprawdopodobniej zostanie dopuszczona do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Decyzją działaczy zawodnicy z tego kraju mogą startować w Rio, chyba że MKOl zakwestionuje decyzję WADA, ale na to raczej ciężko liczyć. W czerwcu poznamy decyzję w sprawie Rosji. Więcej o Kenii tutaj. 

TWARZAK
Zapraszam na stronę Sport Generacja serwisu Facebook. Jest to akcja przy patronacie PZLA, Ministerstwa Sportu i sponsoringu PKO rozwijająca lekką atletykę u dzieci. Polecam!

ZDJĘCIE

Plusy i minusy picia kawy na bardzo ciekawej infografice:

John Patrick, Harvard School of Public Health

TRENING

Dziś polecam trening Jeremy’ego Roffa ze strony Runners Tribe. Bardzo ładnie widać tu, jak wiele daje bieganie interwałów w grupie. Z jednej strony jest ściganie, ale akurat na takich treningach warto czasem przełamywać własne bariery, bo przekłada się to później na dobre wyniki.

MINUS

Proszę Was, nie wchodźcie na takie strony i nie czytajcie takich wiadomości, bo jest to tylko zastraszanie ludzi nie poparte solidnymi dowodami. 

STABILIZACJA

Polecam doskonałe ćwiczenie na wzmacnianie mięśni pośladkowych, bardzo ważnych dla sportowców:

SPRZĘT

Oto połączenie bieżni ruchomej, roweru i hulajnogi, o którym już kiedyś wspominałem, ale dalej mi się podoba:

 

INSPIRACYJNA PIOSENKA 

Polecam nowy klip Cleo – „Wolę Być”: 


%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close