Przegląd biegowego świata #18

Zapraszam na kolejny odcinek mojego przeglądu biegowego świata, przygotowywanego tym razem z Francji, gdzie przebywam na rozgrywkach ligi francuskiej (zostałem wypożyczony do klubu francuskiego).

[more]

BLOG

Tym razem polecam blog malvina-pe.pl. Blog oprócz części sportowej świetnym językiem opisuje kilka innych ciekawych tematów, które czyta się równie świetnie. Śledzę go regularnie. O sobie jego autorka pisze tak: „Nazywam się Malvina Pająk. Jestem humanistką. Blogerką, felietonistką, copywriterką, biegaczką, człowiekiem. Myślę. Obserwuję. Słucham. Komentuję. Czasem bawię, choć częściej wsadzam kij w mrowisko. Nie mówię, jak żyć. Mówię, że można inaczej.” Więcej znajdziecie tutaj. 


Logo bloga Malvina-pe.pl

NAUKA

Na dziś krótki film na temat działania tartanu, przekazywania energii i procesów zachodzących podczas biegu na tartanowym stadionie. Dla ciekawskich takiej wiedzy:

KSIĄŻKA

W rubryce książka polecam książeczkę Anny Dąbrowskiej i Piotra Skrzypczaka – „Rzeźnik. Historia kultowego biegu”. O biegu było głośno z powodu problemów z jego organizacją, ale książka myślę że będzie dobrą namiastką panujących na biegu emocji i jego specyfiki (na dawnej jeszcze trasie). Z racji tego, że jest to dopiero zapowiedź, książka będzie dostępna np. na stronie jej wydawnictwa – Galaktyka od 31 maja 2016 r. pod tym adresem. 

Okładka książki „Rzeźnik. Historia kultowego biegu”. (fot. Wydawnictwo Galaktyka). 

NOWOŚĆ

Najważniejszą informacją, jaka obiegła nasze polskie podwórko biegowe była zmiana (w ostatniej chwili) trasy kultowego Biegu Rzeźnika (a raczej niewyrażenie zgody przez władze parku narodowego i później ministra na pozostawienie starej). Więcej np. tutaj. Mimo, że nigdy tam nie startowałem zasmuciła mnie ta wiadomość. Jestem organizatorem imprez biegowych więc wiem, ile formalności trzeba spełnić, żeby zrobić takie zawody, a decyzje naszych urzędników i ich uzasadnienie są czasem przezabawne (chociaż jeśli patrzeć na to poważnie to w ogóle nie jest nam do śmiechu). Cóż, oby jak najmniej takich przypadków, a ta historia pokazuje, że z urzędnikiem nie wygramy. Trzeba po prostu liczyć na ich wyrozumiałość. 

Drugą z informacji, na jaką trafiłem było nieuznanie kwalifikacji olimpijskich przez brak prądu podczas zawodów w Indiach. Dziwny wypadek. Więcej tutaj. 

ZDJĘCIE

W dziale zdjęcie polecam dziś malowidło przedstawiające Filippidesa, słynnego pierwszego maratończyka. 


Filippides (wikimedia)

STABILIZACJA

Na blogu 100hrmax wyczytałem ostatnio o nieprzydatności stosowania popularnej „deski”, czyli plank w treningu sportowym, o czym pisałem już kiedyś na blogu (sam stosuję już teraz tylko ćwiczenia dynamiczne, tzn. w ruchu). Ciekawy zestaw znajdziecie za to np. tutaj: 

TWARZAK

Tym razem polecam funpage Polska Goni Europę.  Jest to 5-letnia, sportowa kampania społeczna pod honorowym patronatem PKOL’u i Min. Sportu i Turystyki. Inicjatorem akcji jest firma i-Sport. Inicjatywa warta mojego wsparcia. Polecam.

INSPIRUJĄCA PIOSENKA

Tym razem wpadła mi w ucho nowa piosenka Sylwii Grzeszczak pt. „Tamta Dziewczyna”. Posłuchajcie (i zobaczcie!) sami. 


 

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close