Kolejne artykuły – czerwiec

Oto kolejna porcja tekstów, które udało mi się opublikować w ostatnim czasie. Może zaciekawi was jakiś temat.

[more]

Na portalu bieganie.pl ukazały się w ostatnim czasie następujące moje artykuły:

Pat Farmer – człowiek, który przebiegł z bieguna na biegun 

Jest to historia człowieka, który w ciągu 11 miesięcy przebiegł z bieguna północnego na biegun południowy. Miałem okazję z nim porozmawiać na początku stycznia tego roku w Sydney. To bardzo inspirujący człowiek, który oprócz spełniania swoich biegowych marzeń udziela się bardzo w działania charytatywne, wspierając kolejne grupy ludzi i planując następne projekty. Polecam wszystkim ten tekst, a zwłaszcza filmy, bo motywują do dalszej pracy. Więcej tutaj. 

Jak radzić sobie z kłopotami żołądkowymi? 7 wskazówek

W tym tekście opisuję najczęstsze powody kłopotów żołądkowych, ich genezę, a także wskazówki, jak sobie radzić z najpowszechniejszymi problemami. Polecam biegaczom i sportowcom, którym żołądek potrafi zepsuć nawet najlepsze przygotowania. Więcej tutaj. 

(Grafika z artykułu Jak radzić sobie z kłopotami żołądkowymi? 7 wskazówek. (rys. Adam Orłamowski)

Trening z gumami Powerband i Miniband 

W tym artykule przedstawiam zalety treningu funkcjonalnego (i wyjaśniam co to w ogóle za jeden), a przy okazji znajdziecie tam zestaw ćwiczeń z gumami Powerband i Miniband, które stosuję od grudnia (pisałem już o nich tutaj). Taki trening to kolejny prosty sposób na urozmaicenie treningu przez ciekawe ćwiczenia wzmacniające.

W czerwcowym Magazynie Bieganie znajdują się dwa moje materiały. Pierwszy to wywiad z Tomaszem Kozłowskim, trenerem sensacyjnego zwycięzcy mistrzostw Polski w maratonie w tym roku – Artura Kozłowskiego (zbieżność nazwisk przypadkowa), czym ten zawodnik wywalczył sobie przepustkę do Rio. Artur zwyciężył w Warszawie nawet z Henrykiem Szostem, więc widać, że rady trenera przynoszą oczekiwane efekty. Więcej w dziale Okiem Trenera na stronach 20-21.

Drugi artykuł opisuje dietę periodyzowaną (okresową), czyli najnowszy trend w dietetyce sportowej. To szalenie interesująca kwestia, którą badają naukowcy z Australii. Okazuje się, że zmieniając okresowo skład naszej diety możemy w łatwy sposób poprawić swoje wyniki. Musimy to jednak robić umiejętnie, by cały proces był odpowiednio zaplanowany. Więcej na str. 66-68 najnowszego numeru. 

Z tego numeru polecam również wywiad z Tomaszem Mikulskim na temat prawidłowego nawodnienia, bo jest w nim kilka ciekawych wskazówek, cennych zwłaszcza podczas startów w upale. 

Magazyn można w wersji pdf nabyć tutaj, albo poszukać w kioskach lub salonach prasowych. 

W najnowszym numerze dwumiesięcznika Dieta & Trening (nr 3, lipiec sierpień 2016) znalazł się mój artykuł pod tytułem Glutation – Tajemniczy antyoksydant, w którym wyjaśniam działanie tej substancji i potencjalne korzyści z jej stosowania. Więcej na stronie 36-39 magazynu.

Natomiast w najnowszym Magazynie Trenera (numer 45, lipiec-sierpień 2016) znajdują się trzy moje artykuły (łącznie 11 stron). Są to: „W czym pomaga trening na poziomie układu nerwowego?” (str.32-35), gdzie opowiadam o tym, że np. rozciągając jedną grupę mięśni nasz mózg daje jednocześnie informację do innych części naszego ciała. Wiele bardzo ciekawych nowości ze świata nauki. „Wywiad z Jakubem Pieniążkiem” (str.36-38) to ciekawe doświadczenia trenera profesjonalnej grupy kolarskiej Verva ActiveJet Team, a także triathlonisty Kacpra Adama czy Rafała Wilka jeżdżącego na handbike’u. Na koniec artykuł „Poznaj swój metabolizm” (str. 68-71), gdzie prezentuję substancje, które mają na celu przyspieszyć nasz metabolizm. Każdy z nich jest moim zdaniem całkiem wartościowy, więc nie będę się szczególnie o nich rozpisywał. Polecam pasjonatom sportu i treningu solidną dawkę wiedzy.

Poniżej poprzednie podsumowania moich artykułów: 

– Moje artykuły – maj 2016,

– Moje artykuły – styczeń 2016,

– Moje artykuły – grudzień 2015,

– Moje artykuły – listopad 2015,

– Moje artykuły wrzesień 2015,

– Moje teksty lipiec 2015,

– Moje artykuły – maj 2015,

– Moje artykuły – luty 2015.

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close