Puchar Europy w Podebradach

W niedzielę 21. maja odbędzie się Puchar Europy w chodzie sportowym. Więcej o zawodach napiszę po ich zakończeniu, ale już dziś zapraszam do śledzenia wyników i trzymania kciuków za naszych reprezentantów.

[more]

W tym roku reprezentacja na Puchar Europy jest nieco skromniejsza, niż w ubiegłych latach, co nie znaczy, że słabsza. Po raz drugi w historii tych zawodów nie wystawiliśmy nikogo na dystansie 50km (wcześniej w 2001r.). Trzykrotnie Polacy stawali indywidualnie na podium tych zawodów (Robert Korzeniowski i Tomasz Lipiec oraz moja skromna osoba). 

W tym roku z dużymi szansami na indywidualny medal jedzie Łukasz Niedziałek w kategorii juniorów. Pozostałe reprezentacje pojadą raczej walczyć drużynowo. 

Wśród kobiet zabrakło kontuzjowanej Agnieszki Dygacz i Agnieszki Szwarnóg. Na 20km mężczyzn nie zakwalifikował się ani Rafał Augustyn (nie ukończył żadnych zawodów na 20km) ani Rafał Fedaczyński (zajmuje piąte miejsce w rankingu). Jednak obecna ekipa powinna wystąpić na miarę możliwości, czyli przywieźć 2 medale (takie są moje prognozy). Dwa lata temu w Murcji start naszych drużyn okazał się słaby, a kadra nie zdobyła żadnego medalu. W tym roku liczę na lepsze występy. 

Polecam film zapraszający kibiców na to wydarzenie (po czesku): Transmisja na żywo będzie natomiast pod tym linkiem: 

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10183677624-sportovni-beh-a-chuze/217254000170001-ep-druzstev-v-chuzi/

 

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close