Moje artykuły – listopad 2017

Tradycyjnie co jakiś czas podrzucam info, gdzie znajdziecie moje kolejne artykuły i o czym tam sobie teraz piszę. Byłem w Zakopanem przez ostatnie 2 tygodnie, a niebawem czeka mnie kolejnych kilka spraw, ale staram się nie zaniedbywać pisania i na pewno wkrótce gdzieś moje kolejne teksty się pojawią. A jak tylko znajdę trochę więcej czasu to i na blogu napiszę coś więcej, bo ostatnio zaniedbany stał się. Ale wróćmy do artykułów.

[more]

 

http://platform.instagram.com/en_US/embeds.js
 

Na początek pochwalę się tym, że wylądowałem na okładce Magazynu Trenera, dla którego piszę artykuły już od kilku lat. Nie była to moja inicjatywa, ale bardzo mnie ucieszyła i teraz uśmiecham się do Was z okładki najnowszego numeru (nr 53). W środku znajduje się moja relacja z Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce w Londynie i różne niuanse przygotowań i startu lekkoatletów na tego typu zawodach („Sport wyczynowy to bardziej pasja niż interes życia”, str. 8-11) a także propozycje zimowych rozwiązań w treningu biegaczy w artykule „Bieganie zimą ? To nic trudnego” (str. 29-33). Artykuły (za paywallem) znajdują się tutaj, a gazetka do przeczytania np. u mnie. 😉

Magazyn Trenera listopad-grudzień 2017

Magazyn Bieganie jak co miesiąc ma kilkanaście nowych, ciekawych tekstów. 

magazyn Bieganie październik 2017

W październikowym numerze magazynu „Bieganie” znalazł się mój felieton „Na problemy – Bieganie” (str. 12), w  którym opowiadam jak stosowane z umiarem bieganie może uratować Cię od depresji. Numer elektroniczny (archiwalny) można nabyć tutaj.

magazyn Bieganie listopad 2017

W numerze listopad 2017 znalazł się felieton pt. „O pechu biegacza, czyli prawa Murphy’ego w praktyce” (str.12). W humorystyczny sposób przedstawiam tam, jak pech może uprzykrzyć Ci życie. Bo od pecha nie ma ucieczki ;). Dlatego nie licz na cuda. Zdaj się na nie!

W temacie numeru (Czy bieganie jest zdrowe?) na str. 54-56 znajduje się mój wywiad z doktorem Januszem Jurczykiem, alergologiem, specjalistą medycyny sportowej, chorób dzieci i chorób płuc, z którym rozmawiam o zagrożeniach czyhających na biegacza i jego płuca (Biegacza układ oddechowy – zanieczyszczenia powietrza, astma, alergie i mróz”). Dla osób mających czasem problemy z oddychaniem polecam lekturę i ewentualnie konsultację lekarską, bo może warto coś z tym zrobić. 

Magazyn Bieganie w wersji elektronicznej można znaleźć tutaj.

Trec Magazine 14

Natomiast w Trec Magazine, opublikowanym 14 listopada znalazł się mój artykuł na temat rozsądnego odchudzania („Przemyślane odchudzanie”, str.47-49). Daję w nim kilka wskazówek dotyczących rozsądnego zrzucania wagi oraz poruszam sprawy, na które warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy zrobić to mądrze. Całość znajdziecie tutaj. 


Mój artykuł w Trec Magazine na temat racjonalnego odchudzania (całość tutaj, str.47-49)


Jako ciekawostkę mogę tez podać, że mój artykuł o Dmitriju Kłokowie z poprzedniego numeru Trec Magazine został przetłumaczony na język rosyjski i znalazł się w rosyjskiej edycji tego magazynu (link tutaj). 

Na koniec jeszcze moje dwa artykuły z czasopisma „Wychowanie fizyczne z edukacją zdrowotną”, nr 16 (XI-XII 2017), przeznaczony głównie dla nauczycieli wf, gdzie znalazły się dwa moje artykuły. Pierwszy z nich to „Gry i zabawy z elementami lekkiej atletyki” (str.20-22), a drugi to „Jak zapobiegać kontuzjom i co robić, gdy do nich dojdzie? (str. 23-24). Więcej o tym magazynie przeczytacie tutaj. 

A oto lista poprzednich podsumowań: ­

– Moje artykuły – wrzesień 2017, 

– Moje artykuły – grudzień 2016,

– Moje artykuły – październik 2016,

– Moje artykuły – czerwiec 2016,

– Moje artykuły – maj 2016,

– Moje artykuły – styczeń 2016,

– Moje artykuły – grudzień 2015,

– Moje artykuły – listopad 2015,

– Moje artykuły – wrzesień 2015,

– Moje artykuły – lipiec 2015,

– Moje artykuły – maj 2015,

– Moje artykuły – luty 2015.

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close