Piłka nożna, koszykówka, siatkówka, ale nie widzę biegania

Próbowaliście kiedyś swoich sił w typowaniu wyników u bukmachera? Mnie się to nie zdarzyło, ale mam wśród znajomych osoby, które praktycznie co tydzień obstawiają kupony na mecze piłki nożnej, siatkówki, żużla, a nawet pojedynki bokserskie, tenisowe czy MMA. Kierowany ciekawością sprawdziłem, czy legalni bukmacherzy oferują coś również kibicom lekkoatletyki.

[more]

Po przeanalizowaniu oferty wszystkich legalnych bukmacherów okazało się, że obecnie żaden nie ma ani jednego zakładu wzajemnego dotyczącego którejkolwiek konkurencji lekkoatletycznej. Biorąc pod uwagę porę roku, jaką mamy obecnie, nie powinno to jednak dziwić – główne zawody lekkoatletyczne odbywają się późną wiosną, latem i wczesną jesienią na obiektach otwartych, więc dopiero wtedy zakłady wzajemne na biegi, skoki oraz dyscypliny techniczne pojawiają się w ofercie operatorów. Co natomiast z sezonem halowym? Rozpoczyna się on przecież pod koniec stycznia i trwa mniej więcej do końca marca. Już pobieżna lektura internetowych forów dla graczy udowodniła mi, że zakłady na wydarzenia lekkoatletyczne w sezonie halowym są rzadkie i tak naprawdę dostępne tylko u największego legalnego polskiego bukmachera Star Typ Sport.

Z forów internetowych dowiedziałem się, że to właśnie Star Typ ma najszerszą ofertę zakładów wzajemnych na lekkoatletykę także w sezonie letnim. Kibice mogą tam typować wyniki nie tylko największych imprez w postaci mistrzostw świata czy mistrzostw Europy w lekkiej atletyce, ale również zawodów krajowych oraz mityngów niższej rangi. Zarówno w tej firmie, jak u innych legalnych bukmacherów, takich jak Fortuna albo Totolotek, można latem typować także wyniki wydarzeń odbywających się na prestiżowych mityngach Diamentowej Ligi czy IAAF World Challenge. Co ciekawe, każda z tych firm ma przygotowane specjalne promocje dla nowych klientów. Dla przykładu – rejestrując się u bukmachera Fortuna z wykorzystaniem kodu bonusowego, oprócz standardowego bonusu na start, można postawić kupon bez ryzyka za 120 zł (zwracane są pieniądze w przypadku przegranej – tu wyjaśnienie jak to działa ).

Bardzo interesujące są również typy zakładów wzajemnych na lekkoatletykę. Najczęściej dotyczą one wytypowania zwycięzcy danych zawodów lub składu całego podium (sporadycznie gracze mają możliwość typowania np. miejsc 1-5), przyjmują formę pojedynku (w danej konkurencji wyższe miejsce zajmie zawodnik A lub zawodnik B) lub zakładów specjalnych (np. awans do finału czy wynik danego sportowca). Co jeszcze ciekawsze, na forach można przeczytać, że zdecydowanie bardziej opłacalne jest typowanie wyników konkurencji technicznych, gdzie zawodnicy mają kilka prób na uzyskanie najlepszego rezultatu niż biegów.

Cóż, ja mam jednak nadzieję, że są wśród Was kibice biegania oraz chodu, którzy pokuszą się o zakład kto wygra bieg, ale w gronie znajomych i o przysłowiowe piwo. Oby przyniosło Wam to wielką satysfakcję!

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close